• +36-30-218-3519
  • goongdoo@gmail.com
  • Meditáció, Relaxáció, Önismeret
Gong Faház
  • Rólam
  • Események
  • Szolgáltatások
  • Füveskönyv
  • 2017-04-27
  • In Minden meditáció
  • By Gongdo
  • No Comments

Amit itt szemügyre veszek és összevetem az Önkeresés módszereit, azok a Buddhizmus, Hinduizmus, Jóga útja, és  Maharshi útmutatásai.

Ahány tradíció vagy tanító, annyi megközelítés, végül a legtöbb oda vezet el, hogy valódi Énünket felismerjük. Ha jól figyelsz észre veszünk magunkban valamit, ami minden tulajdonságtól függetlenül érzünk és állandó bennünk kortól függetlenül.

Hindu kultúra:

A hindu hagyomány azt mondja NETI-NETI. Nem ez, nem az. Itt tehát az önmagunk keresése a dolgok kizárásával kezdődik, az egyes nézőpontok, tulajdonságok.. megvizsgálásával végezzük, majd a dolgok múlandóságának/állandótlanságának  felismerése segít minket, tehát mindent alaposan megvizsgálunk, hogy azok vagyunk-e? Ha nem akkor a végén eljuthatunk oda, hogy ami állandó bennünk, csak azok lehetünk, hiszen minden más csak elképzelés, időszakos, nem azok vagyunk.

Jóga tradíciója:

A himalája jóga tradíciójában és még sok más helyen ( http://www.himalajaijoga.hu/ ) a SzoHam mantrával találkozhatsz, ami kb. azt jelenti, az vagyok, aki vagyok. Ezt a mantrát használhatod a meditációd alatt is, nagyon kellemesen segíti az elmélyülést, a légzéseddel jól együtt tud lenni. Kezdésnél ez is jó segítség lehet és ráádásul nagyon mélyre tud elvinni. A SzoHam mantra segít rámutatni ki is lehetsz.

Buddhizmus:

A koreai buddhizmus -koreai Csogje Rend- ( https://www.wonkwangsa.net/hu )-ban a ki vagyok én keresés több formájával is találkoztam. Lehet meditálni a hangokon, látottakon, de a legjobb a ” Ki gondolta ezt?, Ki látja ezt…? Ki az aki ezt gondolja? Ki az az én? típusú visszavezetések önmagunkhoz. Nagyon jól működik. Persze izgalmas azt megtapasztalni, ha visszatérünk oda, hogy Én gondolom, de a kérdés itt is, hogy ki az az én? Ez a féle visszavezetés a csapongó elmét jól segíti visszavezetni a meditáció tárgyára. Tehát, amikor az elme elkalandozik és erre ráébredünk, akkor jönnek a kérdések, amely az eredendő meditációs kérdésekre előbb utóbb visszavezetnek.

Bhagaván Sír Ramana Maharsi – Tirunvalamalay

Részemről az egyik legnagyobb tiszteletben tartott bölcs. Egy nagyon tiszta, kifejezettem tradícióhoz nem tartozó bölcsről van szó. A nem kettősség, Advaita irányzat egyik fő alakja lett. Azt, javasolta, hogy hasznos kérdés lehet a meditációban a ” Ki vagyok én?” kérdésen meditálni.

Csodák Tanítása:  (Helen Schucman) 

Fő tanítása, hogy nem a gondolataink vagyunk. Egy gondolatokon túli kapcsolódáshoz segít hozzá, ahol a valódi énünket is keresteti velünk.

Kundalíni Jóga

“Sa-ta-na-ma”, Szat-Nam ( igaz vagyok) Mantra ismétlése meditáció alatt.

Share this entry
Gongdo
  • @gong do

There is no author description yet.

No Similar Posts Found

0 Hozzászólás

Szólj hozzá! Hozzászólás törlése

Füveskönyv

Szia! Itt olvashatsz minden olyasmiről, ami velünk és a faház körül történil. Találsz itt verseket, törtéketeket…

Ugrás a füveskönyvre (Átvisz a Gong Faház oldalára) »

Kapcsolat

Kapcsolat:

Telefon: +36-30-218-3519
E-mail: goongdoo@gmail.com

Térkép a Gong Faházhoz »

Facebook »

 

https://youtu.be/1D5Kv53oQIo?si=5SXXn317dGUIikzm

© Copyright 2018. All Rights Reserved | Az oldalon található teljes tartalom csak a tulajdonos engedélyével és a forrás megjelölésével használható fel. Mail